Rámový posuvný systém TERMOplus je tvorený zostavou dielcov a sklenenou alebo polykarbonátovou výplňou. Profily sú vyrobené z hliníkových zliatin, ktoré sú ošetrené práškovým vypaľovacím lakom komaxit štandartne v bielej farbe, podľa priania zákazníka v akomkoľvek odtieni podľa vzorkovníka RAL. Spodnú vodiacu koľajnicu ponúkame aj ako bezbariérovú, čo oceníte hlavne pri vstupných častiach. Rámový posuvný systém sa dá použiť nielen pre štandartné zasklievanie lodžií a balkónov, ale aj pre zasklievanie rôznych terás, zádverí rodinných domov. Maximálna výška zasklenia je 250cm bez použitia výztuh, s výztuhami je možnosť zaskliť až do výšky 300cm. Dĺžka rámového zasklenia je v podstate neobmedzená. Životnosť rámového systému býva pri pravidelnej údržbe približne na 30 rokov.

                                                                                 

Využitie systému

Zasklenie TERMOplus je možné použiť nielen pre zasklievanie štandartných lodžií a balkónov v panelových domoch, ale taktiež je obľúbený pre zasklievanie rôznych terás, zádverí a pod. Zasklenie je možno medzi sebou ľubovoľne kombinovať a vytvoriť takmer nekonečnú stenu s možnosťou variabilného usporiadania.

Výhodou zasklenia TERMOplus je jeho možnosť inštalácie priamo na podlahu lodžie alebo terasy, čím získame veľmi účelné estetické a finančne nenáročné zasklenie, ktoré je možné využiť aj ako zimnú záhradu. 

 image

Varianty výplne rámového posuvného systému TERMOplus

Najčastejšou výplňou je obyčajné alebo bezpečnostné sklo s hrúbkou 4mm. Pri vyšších nárokoch na izoláciu a estetiku doporučujeme osadiť posuvné okná izolačným dvojsklom pomocou špeciálneho adaptéra.

Ďalšou možnosťou je osadiť okná polykarbonátom s hrúbkou až 8mm, ktorý znižuje riziko rozbitia.

Kvalita prevedenia systému

Jednotlivé diely sú vedené v spodnej a vrchnej koľajnici, kde sa k sebe zasúvajú bez nároku na vnútorný priestor lodžie. Jednotlivé krídla jazdia po bezúdržbových kolieskách s ložiskom.

Odvod dažďovej vody je zaisťovaný sklonom spodnej koľajnice a drenážnymi otvormi v nej. 

Pre zamedzenie prievanu, prieniku hluku, prachu alebo vody do zaskleneného priestoru sú všetky profily vybavené kefkovým tesnením. Jednotlivé okná sú pri úplnom uzavretí systému zaistené proti pohybu kolíkmi alebo zámkom. Pre ovládanie systému je na výber niekoľko typov madiel.

image

Údržba systému

Samotný systém je navrhnutý ako bezúdržbový po celé svoje obdobie plánovanej životnosti. Užívateľ by mal pravidelne čistiť odtokové otvory v spodnej koľajnici. 

Sklenené výplne a lakované plochy je možné čistiť štandartnými prostriedkami.

Špecifikácia rámového posuvnéhzasklenia

 Druh výplne: 

sklo 4-16mm (s adaptérom)

tvrdené kalené sklo 4-6mm

izolačné dvojsklo 4/8/4          (s adaptérom)

Možnosť uzamknutia:

áno

Šírka krídla:        

min 30cm - max 100cm

Výška krídla:

max 300cm

Počet krídel:

min 1ks - max 8ks

Výška horizontálnych profilov na krídle:

55mm

Šírka vertikálnych profilov na krídle:

40mm

Výška spodnej koľajnice:

25mm

Výška spodnej bezbariérovej koľaj.

10mm

Hmotnosť systému:

25kg/m (pri výške zasklenia 150cm)

Plošná hmotnosť systému:

10kg/m2  (pri použití 4mm skla)

Farba profilov: 

štandartne biela, možnosť do akejkoľvek RAL

Vyberanie okien pri umývaní:

áno

Záručná doba na systém:

5 rokov

Čas montáže:

do 6hod.

Certifikácia:

áno (máme potrebný certifikát)